EVO Boost

  • accent_wheelset_evo
  • _54A9502
  • _54A9496
  • _54A9497
  • accent_parts_rims_EVO_alu_02
  • ACC_przekroje-obreczy_EVO
accent_wheelset_evo
Opis

Ma być lekko, szybko i szeroko. Boostowa wersja kół Evo bardzo lekkich i zaawansowanych technologicznie. Zbudowano je w oparciu o komponenty z serii EVO: piasty i nowe aluminiowe obręcze. Komplet waży jedynie 1420 g, a jednocześnie daje użytkownikowi bardzo wytrzymałe koła. Występują w wersji pod ramy w systemie Boost oraz 142 mm. Każdy komplet jest ręcznie zaplatany i dokładnie sprawdzany.

Konfiguracja kół EVO BOOST

  • Piasty EVO BOOST

Wysokiej klasy ultralekkie piasty z serii Accent EVO. Aby zredukować wagę, korpus piasty wykonany został z aluminium 7075 T6. Również oś i bębenek w tylnej pieście są wykonane z tego materiału. Osie w piastach Evo są anodyzowane, co dodatkowo zapobiega korozji. Bieżnie łożysk pokrywa powłoka zabezpieczająca przed rdzą. Specjalny smar wypierający wodę i uszczelki zabezpieczają łożysko przed dostawaniem się wilgoci. Każda piasta wyposażona jest w trzy zapadki i 24 zęby w pierścieniu. Piasty pozwalają w łatwy sposób na zmianę mocowania na oś.

  • Obręcze EVO

Wyjątkowo lekka aluminiowa obręcz MTB 29" należąca do topowej serii Accent EVO. Bardzo niska waga jedynie 380 g. Wagę tą udało sie uzyskać przy szerokim profilu - wewnętrzna szerokość 24 mm. Zastosowaliśmy w niej sprawdzony w naszych obręczach EXE stop aluminium Dynamal. Stop ten jest 20% lżejszy w stosunku do aluminium 6060.  Łączenie typu „sleeve”. Ta obręcz to propozycja dla osób które chcą złożyć najlżejsze i niezawodne koła na obręczach aluminiowych.

  • Szprychy Sapim D-Light

Szprychy dedykowane do hamulców tarczowych. Bardzo wytrzymałe przy niskiej wadze. Cieniowane 2.0-1.65-2.0

  • Nyple Sapim Polyax Alloy

Nyple dopełniają całości i jako element oddalony od piast silnie wpływają na odczucia związane z przyspieszaniem i toczeniem się koła. Polyax to opatentowany przez firmę Sapim specjalny kształt nypla, lepiej dopasowujący się do obręczy. Rozwiązuje to problem załamania szprychy przy nyplu.

Rozmiar: 29”
Ilość otworów: 28
Waga przedniego koła: 660 g
Waga tylnego koła: 760 g
Waga zestawu: 1420 g
Zewnętrzna szerokość obręczy: 27.8 mm
Wewnętrzna szerokość obręczy: 24 mm
Wysokość obręczy: 16.5 mm
Opcje przedniej osi: 15x110 mm
Opcje tylnej osi: 12x148 mm
Bębenek: Shimano MS, Shimano 11, SRAM XD

Kolor: czarny

EVO Boost

Cena sugerowana
2 799,00 zł*

Dobierz i odbierz

Powiązane produkty: 
accent_wheelset_evo
4 799,00 zł*
accent_wheelset_exe-pro_gray
1 799,00 zł*

Podobne produkty

accent_wheelset_exe-pro_gray
1 799,00 zł*
accent_wheels_exe
1 899,00 zł*
accent_wheelset_evo
4 799,00 zł*
* Sugerowana cena detaliczna
** Bon przeznaczony do wymiany za pośrednictwem usługi "Realizuj swój bon" na towary z oferty VELO, aktualnie dostępnej na stronie dobresklepyrowerowe.pl, w ramach sprzedaży premiowej. Dowiedz się jak otrzymać Bon towarowy na stronie promocji.  
 
Pamiętaj, że eBony za produkty SIDI dotyczą zakupów w sklepach SIDI Center, produkty Castelli zakupów w placówkach tworzących Castelli Center.
 
eBony za koła marki Vittoria oraz Reynolds przyznawane są do zakupów na stronie jadenatrening.pl

jak dziala ebon