Kryptonite - Anti-Theft Protection Offer

 

Anti-Theft Protection Offer - zwana dalej ATPO to oferta ochrony przeciwkradzieżowej stworzona przez firmę Kryptonite dla klientów, którzy zakupili i używają zapięć marki Kryptonite. Aby móc skorzystać z programu ATPO klient musi się zarejestrować na stronie firmy Kryptonite.

Na czym polega usługa ATPO

Jeśli Twój rower  zostanie skradziony w wyniku otwarcia lub wyłamania zapięcia Kryptonite, firma Kryptonite zwróci klientowi podstawowy koszt zakupu pojazdu (bez podatków i kosztów akcesoriów), zgodnie z listą wartości maksymalnych.

ATPO jest ofertą opcjonalną, klient musi się zarejestrować, aby móc z niej skorzystać!

ATPO nie należy uważać za ubezpieczenie roweru.

Aby móc skorzystać z programu ATPO, należy zarejestrować się online w ciągu 30 dni od zakupu zapięcia na stronie kryptonitelock.com

Do rejestracji potrzebne są następujące dane:

- informacje o blokadzie, w tym kopia dowodu zakupu

- numer klucza

- potrzebne będą także informacje o pojeździe, w tym koszt podstawowy, numer seryjny, kopia dowodu sprzedaży z wyszczególnieniem pozycji oraz zdjęcie roweru.

Jeśli masz przerobiony lub używany rower i nie posiadasz kopii dowodu zakupu, możesz udać się do miejscowego dilera i uzyskać aktualną wycenę swojego roweru.

Do rejestracji firma Kryptonite potrzebować będzie również:

- Twoje dane do kontaktu

- musisz poinformować nas, czy Twój rower jest ubezpieczony

- musisz zgodzić się na Warunki

- powinieneś także obejrzeć filmy o prawidłowym zakładaniu blokady

Koszty rejestracji programu ATPO

W przypadku produktów o średnim poziomie zabezpieczania koszt rejestracji wynosi od 9,99 USD za jeden rok do 29,99 USD za 5 lat.

Natomiast w przypadku zakupu zabezpieczeń o wysokim lub najwyższym poziomie ochrony, pierwszy rok rejestracja jest za darmo; koszt rejestracji na kolejne lata mieści się w przedziale od 9,99 USD za dwa lata do 24,99 USD za pięć lat.

Jeśli dojdzie do kradzieży Twojego roweru, zgłoś ją na policję w ciągu 72 godzin.

Jeśli masz ubezpieczenie, niezwłocznie powiadom towarzystwo ubezpieczeniowe.

Przed upływem siedmiu dni od kradzieży powiadom firmę Kryptonite – można się z nimi kontaktować wysyłając zgłoszenie przez witrynę lub dzwoniąc pod nr 001 781 828 6655.

W celu zgłoszenia roszczenia odwiedź stronę kryptonitelock.com i kliknij przycisk „Zgłoś roszczenie” na stronie głównej ATPO.

Pamiętaj – linki nie są objęte ochroną ATPO. Jeśli stosujesz i blokadę szeklową, i linkę, ochroną ATPO objęta jest tylko blokada, linka może być dodatkowym „odstraszaczem”, a nie podstawowym zabezpieczeniem. Informację tę zamieszczono także na opakowaniu zabezpieczenia blokada szeklowa/linka.

Do zgłoszenia roszczenia potrzebne są następujące informacje:

- Twoje dane do kontaktu

- numer potwierdzenia rejestracji – pamiętaj, jeśli nie zarejestrowałeś się w systemie ATPO, nie możesz ubiegać się o odszkodowanie.

 

- kopię zgłoszenia na policji

- opis blokady – informacji, w jaki sposób rower był przypięty do nieruchomego lub stałego elementu, wraz z opisem jak doszło do usunięcia blokady  

- zdjęcia zniszczonej blokady

- zdjęcie jednego z oryginalnych kluczy

- dowód udziału własnego z towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli dotyczy.

W razie dodatkowych pytań na temat ATPO

            * Sprawdź część „FAQ” na temat ATPO na stronie kryptonite.zendesk.com

            * Na stronie kryptonitelock.com możesz zadać również pytanie