San Marco DiMA Selector

 

 

DiMADimensional Mesh Analysis

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas produkcji siodeł rowerowych w trakcie 80 lat historii San Marco i rozwijane przez szereg badań i analiz lekarskich, we współpracy z ekspertami, a następnie testowane w terenie przez profesjonalistów i amatorów, pozwoliło firmie San Marco zaprojektować narzędzie do właściwego wyboru siodła – DiMA Selector.

Za pomocą tego narzędzia, wprowadzając poszczególne parametry, można znaleźć najbardziej odpowiednie siodło dla siebie. DiMA Selector nie tylko analizuje Twoje właściwości fizyczne, ale także gromadzi dane związane z konfiguracją roweru i Twojego stylu jazdy.

Poprzez wprowadzone parametry, narzędzie DiMA Selector wskaże siodło, które jest najbardziej zbliżone do cech własnych rowerzysty. Metodę tę należy traktować jako doradztwo. Proponujemy przetestować siodło w jednym z naszych autoryzowanych dealerów DiMA Selector.

DiMA Selector daje Ci niepowtarzalną okazję, aby przetestować wybrany model i przekonać się, czy jest on naprawdę tym najbardziej odpowiednim.

 

Jak dobrać odpowiednie siodełko dla siebie?

DiMA Selector oparta jest na poniższych czynnikach:

1. WIEK

Sądzimy, że wiek jest jednym z czynników decydującym o wyborze typu siodła. Wybór został zawężony do trzech przedziałów:

- poniżej 30 roku życia

- od 30 do 45 roku życia

- powyżej 45 roku życia

 

2. CZUŁOŚĆ NA NACISK

Krocze to obszar bogaty w zakończenia nerwowe. Czułość na nacisk to kolejny czynnik, który ma istotny wpływ na wybór siodła. Kryterium to podzieliliśmy na trzy kategorie:

NISKA (brak czułości na nacisk)

UMIARKOWANA

WYSOKA (początkujący kolarze)

 

3. BUDOWA CIAŁA

Określ budowę swojego ciała za pomocą trzech kategorii znanych jako somatotyp.

Każdy z nich posiada specyficzne właściwości fizyczne, dzięki którym można w łatwy sposób zidentyfikować każdego człowieka:

ENDOMORHP – dobrze zbudowany, z dużą strukturą kości

ECTOMORPH – szczupły, o smukłej budowie kości

MESOMORPH – obejmuje wszystkie pozostałe przypadki

Z pomocą tych kategorii jesteś w stanie określić budowę swojego ciała.

 

4. ODLEGŁOŚĆ SIODŁA OD KIEROWNICY

Twoja pozycja na rowerze jest konsekwencją różnicy między wysokością siodła a kierownicą.

Wartość tę można dopasować do jednej z trzech kategorii:

DELTA HIGH – jest różnicą pomiędzy górną częścią środkową siodła a górną powierzchnią kierownicy, jest większa niż 10 cm dla rowerów szosowych i większa niż 5 cm dla rowerów górskich

DELTA MEDIIUM – jeśli różnica plasuje się między 5 cm a 10 cm dla rowerów szosowych oraz między 2 cm a 5 cm dla rowerów górskich

DELTA LOW – jeśli różnica ta jest mniejsza niż 5 cm dla rowerów szosowych oraz mniejsza niż 2 cm dla rowerów górskich

 

5. STYL JAZDY

Oferta siodeł SAN MARCO obejmuje dwa typy ergonomii:

WAVED – zakrzywiony profil siodła

Wybierz siodło WAVED, jeśli podczas jazdy wykorzystujesz tylną powierzchnię siodła.

FLAT – płaski profil siodła

Wybierz siodło FLAT, jeśli w większym stopniu korzystasz z całej powierzchni siodła (z częstymi ruchami w przód i tył).

 

Gdzie znajdziesz właściwe dla siebie siodło?

Od początku tego sezonu w starannie wyselekcjonowanych placówkach istnieje możliwość sprawdzenia i przetestowania siodeł San Marco. W sklepach tych możesz porównać różne siodła San Marco (spośród Aspide, Regale, Mantra oraz Concor). Sprzedawcy obsługujący program DiMA Selector posiadają fachową wiedzę na temat doboru odpowiedniego siodła i będę potrafili pomóc Ci w jego wyborze. 

Warunki wypożyczenia siodeł testowych San Marco należy ustalić ze sprzedawcą w wybranym sklepie biorącym udział w akcji.

 

 

 

Sklepy San Marco DiMA w Polsce