Thunderbird CF

Sprawdź kody towarów

Thunderbird CF
2023_Dartmoor_frames_thunderbird-cf  (1)
frame_Thunderbird_CF_spaceblue_01
frame_Thunderbird_CF_spaceblue_02
frame_Thunderbird_CF_spaceblue_03
frame_Thunderbird_CF_spaceblue_04

cena sugerowana

od 7 999,00 zł*

 

Czym trudniejsza trasa, tym więcej może dawać satysfakcji - szczególnie jeśli pokonujemy ją na rowerze z odpowiednio zaprojektowaną ramą!

 

Thunderbird CF to nowa karbonowa rama enduro, stworzona z myślą o jeździe w ciężkim terenie. Sztywna bocznie konstrukcja Thunderbirda CF, oparta na agresywnej geometrii pod koła 29", wyposażona jest w 160mm progresywnego skoku i dedykowana pod widelce o skoku 160-170mm.

Pomimo dużych kół, rower zbudowany na ramie Thunderbird CF zachowuje skoczne DNA marki Dartmoor i na pewno nikogo nie zawiedzie na hopach i dropach w bikeparku. Wszystkie połączenia oparte
są na uszczelnianych łożyskach typu max i grubych osiach. Zawieszenie o progresywnym przełożeniu świetnie sprawdzi się zarówno z damperem sprężynowym jak i damperem powietrznym o dużej objętości puszki. Zastosowanie systemu zawieszenia z hamulcem montowanym na niezależnym elemencie, pozwoliło wyeliminować wpływ hamowania na działanie zawieszenia. Przedni trójkąt oraz górne rurki tylnego trójkąta zostały wykonane z włókna węglowego o zwiększonej grubości ścianek, dla uzyskania maksymalnej wytrzymałości. Masywny, jednoczęściowy rocker został wykonany z aluminiowej odkuwki.
Dla zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości całej konstrukcji, aluminiowe są też dolne rurki tylnego trójkąta a także gniazda w karbonie, które łączą najbardziej narażone na przeciążenia elementy zawieszenia.

Zanim zdecydowaliśmy się wdrożyć ramę Thunderbird CF do produkcji, przeszła ona nie tylko szereg testów na maszynie obciążeniowej, gdzie przeciążenia były znacznie większe, niż wymagają tego normy,
ale też została gruntowanie przetestowana na najcięższych trasach polskich i europejskich wyścigów enduro przez zawodników naszego teamu. Marcin Motyka - legenda polskiej sceny rowerowej, regularnie meldował się ze swoim Thunderbirdem CF w ścisłej czołówce kategorii masters zawodów w Polsce, Czechach i na Słowacji podczas gdy Olaf Odziomek, jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia, zajmował miejsca na podium polskich zawodów enduro w kategorii elita. Osobna faza testów obejmowała wielodniowe katowanie ramy przez jej projektanta, Jana Kilińskiego, na najtrudniejszych trasach austriackich, hiszpańskich, czeskich i polskich bikeparków, gdzie musiała zmierzyć się z wysokimi dropami i wielometrowymi skokami. Co to więcej mówić - Shred Like Thunder! 
 

Rama Thunderbird CF będzie dostępna zarówno w wersji bez dampera jak i z powietrznym damperem z najwyższej półki - Fox X2 Factory z powłoką Kashima.
 

SPECYFIKACJA

Materiał: Włókno węglowe + Aluminium 6061-T6
Kolor: Space Blue matowy, Czarny/Grafit matowy
Rozmiar ramy: Medium, Large
Rozmiar koła: 29" (przód i tył)
Skok ramy: 160mm
Sugerowany skok widelca: 160-170mm
Opcje dampera: bez dampera; z damperem Fox Float X2 Factory, HSC/LSC/HSR/LSR
Rozmiar dampera: 205x65mm
Tulejki montażowe: Trunnion/22.2x8mm
Max rozmiar opony: 29x2.6"
Max rozmiar zębatki: 36T
Rozmiar piasty: 148x12mm
Typ sterów: IS42/IS52
Typ suportu: BSA/Euro 73mm 
Średnica sztycy/obejmy: 30.9mm/34.9mm
Mocowanie hamulca: PM 180mm
Max rozmiar tarczy hamulcowej: 203mm
Hak przerzutki: SRAM UDH
Waga: 2.7kg (bez dampera)

Informacje:

Avalability tab
Additional info
Video tab

* Sugerowana cena detaliczna

** Bon przeznaczony do wymiany za pośrednictwem usługi "Realizuj swój bon" na towary z oferty VELO, aktualnie dostępnej na stronie odbierzebon.pl, w ramach sprzedaży premiowej. Dowiedz się jak otrzymać Bon towarowy na stronie promocji.

eBon Pamiętaj, że eBony za produkty SIDI dotyczą zakupów w sklepach SIDI Center, produkty Castelli zakupów w placówkach tworzących Castelli Center.

eBon eBony za koła marki Vittoria oraz Reynolds przyznawane są do zakupów na stronie jadenatrening.pl