Jak korzystać z trenażera Tacx?

Tacx

Kupując trenażer Tacx z serii Smart w pudełku otrzymujemy sam trenażer oraz w zależności od modelu podstawkę pod przednie koło. Oprogramowanie należy pobrać samodzielnie na jedno z wybranych urządzeń: smartphone, tablet lub komputer PC/MAC. Z trenażera możemy korzystać na wiele sposobów. Poniżej opisujemy najważniejsze z nich:

Trening wolny – to najprostsza forma jazdy na trenażerze. Montujemy rower i rozpoczynamy jazdę! Wraz ze wzrostem prędkości pedałowania lub zmianą biegów w naszym rowerze rośnie obciążenie. W tym trybie nasz sprzęt zachowuje się jak trenażer fluidowy i nie ma konieczności podłączania go do źródła zasilania.

Trening z urządzeniem mobilnym – polega na połączeniu trenażera z aplikacją treningową Tacx Training App, którą pobieramy na smartphone lub tablet z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu i wprowadzeniu podstawowych ustawień wyszukujemy i łączymy się trenażerem Tacx za pośrednictwem transmisji Bluetooth. Aplikacja umożliwia zmianę oporu w trakcie jazdy oraz wyświetlanie podstawowych parametrów treningowych takich jak jak: prędkość, kadencja, moc, przejechany dystans itp. Możliwe jest także układanie prostych programów treningowych, które sterować będą automatycznie oporem trenażera.  W przypadku aplikacji zainstalowanej na tablet możemy dokupować filmy video.  Wraz z pokonywaniem trasy automatycznie zmieniać się będzie zadawany opór.

Trening z komputerem PC/MAC – taki trening daje więcej możliwości niż w przypadku urządzeń mobilnych.

Tacx Desktop App – program pobieramy nieodpłatnie na komputery PC (Windows 10) lub MAC (OSX). Łączy się on z wykorzystaniem transmisji Bluetooth, tak więc nie wymaga żadnej dodatkowej anteny. W jego przypadku płacimy za miesięczny dostęp do bazy filmów, możliwość jazdy GPS czy planów treningowych.

 

Programy innych producentów: TrainerRoad, Zwift czy Rouvy to tylko przykłady programów kompatybilnych z trenażerami Smart. Więcej informacji na ten temat znaleźć można po kliknięciu na link.